Krok 2 :

Instalace aplikace HomeOfficeMonitor

Aplikace slouží pro upozornění, zda připojení a výkon počítače splňuje limity pro práci z home office. V případě potřeby je možné odeslat z aplikace log obsahující informace o připojení a stavu pc za poslední hodinu pro diagnostiku problému. 

image

Postup instalace

Stažení aplikace

Stáhněte si aplikaci, při stahování aplikace nám prohlížeč může zablokovat stažení. 
V tom případě použijeme druhý odkaz ZIP.
Heslo pro otevření je 
HOM

Instalace aplikace

Aplikace má jednoduchý a rychlý instalátor. Při spuštění je zobrazena tabulka a zde zvolíme "Install", aplikace se naistaluje pod aktuálního uživatele.

Kontrola naistalování

Aplikace zobrazuje stav připojení a stav PC ikonkou běžně v pravém dolním rohu mezi aplikacemi (zelená/oranžová/červená). V případě oranžové a červené je potřeba řešit stav připojení a počítače - Vzdálené připojení nebude fungovat spolehlivě 

image

Odeslání protokolu na IT

Aplikace dále umožňuje odeslat log IT. Kliknutím pravým tlačítkem na ikonku se objeví možnost "Odeslat protokol". Následně budou odeslány data za poslední hodinu a zároveň zobrazeny uživateli v prohlížeči. Tento log je následně potřeba pro diagnostiku problému s IT administratorem.

image

Zpět

Krok 2 / 4

Další

Obecné info o aplikaci:

Aplikace sbírá data o vytížení CPU, RAM a disku. Pravidelně testuje konektivitu do internetu a jeho odezvu příkazem ping. Tyto data zobrazí ve webovém prohlížeči při manuálním odeslání reportu uživatelem, report se také odešle na IT Europ assistance. K logu jsou připojeny informace o verzi Windows, stavu antivirové ochrany a verzi aplikace VmWare Horizon Client používané pro připojení. Aplikace nesbírá žádné citlivé údaje. Všechny sesbírané informace jsou zobrazeny ve webovém prohlížeči po odeslání.